Yunus Kimliklendirme

Foto-kimlikleme, yunusların populasyonu, sosyal durumları ve göç şekillerini anlamak üzere yapılan araştırmalar için en iyi yollardan biridir. Bizlere yolladığınız fotoğraflarla, Akdeniz yunuslarını daha iyi anlayabilmemizi sağlayacaksınız.

Sırt veya kuyruk yüzgecinde ya da diğer vücut kısımlarında bulunan, açık bir şekilde belli olan ayırt edici işaretlerin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını arıyoruz.

Bu, kar amacı gütmeyen bir projedir. Veriler bilimsel araştırmalar ve yunusların doğal yaşamlarını korumak amacı ile kullanılacaktır.

Yunus fotoğrafınızı yükleyin
Lütfen fotoğrafı çektiğiniz yeri mümkün olduğunca detaylı tanımlayınız. Eğer yapabiliyorsanız, lütfen bize GPS koordinantlarını (http://www.gps-coordinates.net/ converts addresses to coordinates), yunusları gördüğünüzde sizden ne kadar uzaklıkta olduklarını ve size göre hangi yönde bulunduklarını içeren bilgileri paylaşınız. Örneğin: 41 25 01N, 120 58 65W, yunus benim pozisyonuma göre kuzeye doğru 100m ileride. Eğer yukarıdaki bilgilere sahip değilseniz, lokasyonunuz hakkında mümkün olduğu kadar çok bilgi paylaşınız.
Gönderilerinizi, mevcut foto-kimlikleme katologları ile karşılaştıracağız. Eğer sizin gönderdiğiniz yunus henüz katologlanmamış ise, katalogda sizin verdiğiniz ismi kullanabiliriz 🙂
Max file size is 67 MB.

 

Gallery

Antalya, Turkey

Istanbul, Turkey

« 3 of 4 »

Montenegro